Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sběr šrotu - jaro 2008

Po šesti měsících pořádáme opět sběr železného šrotu. Stejně jako tomu bylo v minulých letech, i letos byla účast skutečně "mizerná", i když na druhé straně musíme uznat, že byla lepší než v loňském roce.

Stejně jako v minulých letech, i letos se na silnících v obci již ode časného rána objevovali „černí“ sběrači, kteří se snažili ukrást, co se dalo. Letos jsme proto požádali o spolupráci Policii ČR. Mnohé nenechavce to skutečně odradilo.

Díky pomoci ze strany majitele stavební firmy Plastokno Petra Mathausera jsme svoz šrotu mohli zamknout v jeho areálu, takže veškerý sběr vydržel až do následujícího dne, kdy pro něho přijel nakladač ze Sběrných surovin.

Podívejte se tedy na několik fotografií ze zmíněné akce, která stejně jako je tomu u drtivé většiny jiných sborů, pomáhá alespoň částečně držte hasičskou kasu nad vodou. Na snímcích je tak vidět nejenom naše aktivita, ale i akce Obecního úřadu, který ve stejný den organizuje svoz chemického odpadu, kde končí všechno, co není kovové. Nejtěžším kouskem, který jsme doslova „rvali“ centimetr po centimetru z jedné svahovité zahrady, byl ocelový lanovkový vozík na přepravu odpadu z hutí v Mníšku p/B. Nechybělo ani vydatné občerstvení ze strany našich hasiček, které vařili o sto šest. I přesto, že celá sobota 19. dubna propršela, sběr šrotu naplnil své cíle. Obec se vyčistila a nám přibyla do pokladničky nějaká ta „kačka“.