Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jarní sběr byl mimořádně náročný

Sběr železného šrotu, který každý rok na jaře i na podzim organizují dobrovolní hasiči předčil mnohá očekávání. Již po podzimním sběru, kdy se na ploše v bývalém ACHP sešlo na sedm tun odpadu, jsme předpokládali, že se lidé v našich obcích zbavili důkladně všechno nepotřebného železa. Opak byl pravdou. Hromada, která tu vznikla, byla dvakrát větší než na podzim. A většinou to byly samé těžké věci. Litinové vany, staré kotle, kamna, bojlery a dokonce i plechová střecha z celého domu.
Je jen škoda, že zrovna v této době je výkup surovin zhruba kolem koruny na jeden kilogram, takže částka, která představuje největší zdroj financí pro náš sbor, a která slouží pro obnovu výstroje a techniky, bude mnohem menší, než tomu bylo v minulosti.

V každém případě ten hlavní účel, úklid obce a pomoc při likvidaci nepotřebného materiálů byl splněn. A to i díky pomoci některých členů Základní organizace Svazu chovatelů a samozřejmě i zaměstnancům Obecního úřadu, kteří se aktivně připojili k letošnímu sběru.

Nelze také opominout, že vedle sběru se naši hasiči ve stejný den podíleli i na opravě nového traktůrku, který jsme si pořídili z úspor ,a který bude sloužit k sekání trávy na naší cvičné louce. Den to byl skutečně plně využitý.

Výbor SDH Čisovice děkuje všem, kteří přiložili ruku k dílu a to nejenom při samotném sběru, ale našim dívkám i ženám za náročnou práci v kuchyni.

Všechny fotografie naleznete opět na serveru rajce.cz - ZDE

(hor)