Jdi na obsah Jdi na menu
 

Potřebujeme každého z nás...

Co přinesou zítřejší volby našemu okresnímu sdružení? Pochopitelně, přál bych si, aby uspěli kandidáti, které do okresních orgánů nominuje náš sbor, protože jsou to kandidáti, kteří mají co nabídnout, kteří jsou na výši odborné i morální a kteří za léta svého členství prokázali, že jsou zdatnými hasiči a funkcionáři. Přál bych úspěch také mnoha přátelům z okolních sborů, protože i o nich si myslím, že  jsou dobrými hasiči a funkcionáři. 

Ale chtěl bych mnohem více. Ani nejlepší starosta, nejlepší náměstci, nejlepší výkonný výbor a nejlepší odborné rady nemohou vytvořit úspěšné a fungující okresní sdružení. Pochopitelně, kvalitní vedení je podmínkou nutnou, nikoliv však postačující. Jsou třeba fungující okrsky a fungující sbory, vedené aktivními a schopnými lidmi. Ale ani to není zárukou úspěchu. Abychom opravdu uspěli, je potřeba práce každého z nás.

Naše okresní sdružení, jak se dočteme na webových stránkách OSH, má ve své správě 71 sborů s celkovým počtem 3 806 hasičů. Bezmála 4 tisícovky hasičů. To je, ačkoliv se to nezdá, velká síla. Jen přemýšlejme, kolik je v této mase odbornosti, zkušenosti, schopnosti. Jen je využít. A k tomu jsou třeba dva předpoklady. První z nich je ochota samotných členů přiložit ruku k dílu, každý dle schopností a možností. A druhý je ochota nového vedení obracet se na členy a svěřovat jim jednotlivé úkoly.

Rekapitulovat by proto měli nejen vrcholní funkcionáři okresu, případně ti, kteří by se vrcholnými funkcionáři rádi stali. Rekapitulovat bychom měli všichni. Každý člen SH ČMS na okrese Praha-západ by si měl sám pro sebe položit otázku - udělal jsem pro hasiče vše, co bylo v mých silách? Nemohl bych toho v novém volebním období udělat více? Není něco, co umím, co mohu, co dovedu, a co bych mohl hasičskému sdružení nabídnout? A je přitom jedno, zda na svých ramenou nosíme výložky funkcionářů okresu, sboru či zda jsme řadovými členy netoužícími po oficiálních funkcích. Práce na "frčky" nehledí... pracovat může každý bez ohledu na funkce.

A co já? Ptáte se, zda jsem si ony otázky položil sám. Ano, položil. Pokládám si je vlastně stále. A proto nabízím novému vedení své znalosti, schopnosti a dovednosti, a čekám pouze na oslovení a svěření konkrétních úkolů. Přidáte se?