Jdi na obsah Jdi na menu
 

Slavnostní otevření zvoničky v Jílovišti

V neděli 4. května se zástupci SDH Čisovice účastnili slavnostního otevření zvoničky v Jílovišti, která byla vybudována z bývalé hasičské zbrojnice. SDH Jíloviště je sborem z našeho 7. okrsku a se sestrami a bratry z tohoto sboru udržujeme tradičně dobré vztahy.

dsc00260.jpg

Datum nebylo náhodné, ale bylo pro otevření zvoničky vybráno záměrně - 4. května je svátek patrona hasičů, svatého Floriána. Proto také bratři a sestry z SDH Jíloviště věnovali této zvoničce sochu tohoto patrona.

dsc00269.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poté starosta Jíloviště pan Dostálek společně se starostou SDH Jíloviště bratrem Miroslavem Petříkem slavnostně přestřihli pásku. Poté si mohli účastníci akce prohlédnout malou výstavku věnovanou historii hasičského hnutí na Jílovišti.

1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dále se všichni přesunili k pomníku padlých, kde byl položen věnec.

pom.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce se účastnili i významní hosté - můžeme jmenovat starostu OSH Praha-západ pana Zdeňka Mlejnského a členy Klubu zasloužilých hasičů a čestných funkcionářů 7. okrsku. Tyto legendy hasičského hnutí také předaly starostovi obce děkovný list. Zasloužilí hasiči mají k této události svou vlastní reportáž

2.jpg3.jpg

Na akci byla k dispozici soudobá i historická technika. Tu dodal náš sbor a SDH Mníšek pod Brdy.

4.jpg

5.jpg

Nakonec došlo k slavnostnímu aktu, kdy pan farář P. Jan Dlouhý z Mníšku pod Brdy zvoničku slavnostně vysvětil.

7.jpg

Za SDH Čisovice se zúčastnili Josef Myslín, Petra Myslínová Cejpková, Jan Říha ml., Pavel Zika a Martin Svoboda.

6.jpg

Všechny fotky naleznete zde.