Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sběr železného šrotu

22. 7. 2008

Sběr železného šrotu se v naší obci konal v sobotu 20.9.2008. Sraz pro hasiče, který tuto rozsáhlou akci měli opět na starosti byl v 08:00 hod. před hasičskou zbrojnicí. Přesto, že účast byla povinná pro všechny zdravotně schopné členy, stejně jako tomu bylo v posledních letech, sešlo se jen aktivní jádro naší členské základny.Obrazek

 

Tedy nechyběli oba Říhové, Peták, Růžička, Zika, Sosna, Příhoda, Kumštát, Prachař a Horák. V kuchyňce se o stravu staraly Jana Říhová a Martina Kumštátová. Nelze opomenout, že stejně jako každý rok se sběru aktivně zúčastnila i starostka obce a naše nová členka Zuzana Kuthanová, která mimo jiné pomáhala nakládat samotné kontejnery. Nutno podotknout, že sběru se zúčastnili i další zaměstnanci OÚ, kteří se podíleli při likvidaci velkoobjemového odpadu, jako jsou staré gauče, matrace, skříně a další nepotřebné zařízení domů, bytů a chat, které není ze železa. Maruška Langmajerová a Petr Minařík se tak aktivně podíleli na výsledném množství odvezených kontejnerů, kterých bylo celkem pět po 5 m3.
 
Celé dopoledne a část odpoledne jsme s traktorem a dvěma osobními vozy s přívěsnými vozíky brázdili ulice a uličky Čisovic a Bojova a odváželi nepotřebné věci na hromadu. Díky pochopení firmy Plastokno s.r.o. jsme mohli železný šrot odkládat na hromadu v bývalém ACHP.

ObrazekSkutečnost, že železný odpad byl pod zámkem znamenala, že se černí sběrači neodvážili „krást“. Přesto jsme i přes den zaznamenali neobvyklý pohyb osobních aut s vozíky a menšími či většími hromádkami železa a mířícími do nedalekých sběren. Pravdou však zůstává, že místní občané už většinou reagují na vynášení odpadu až v okamžiku, kdy zaslechnou zvuk traktoru nebo po předchozí domluvě.
Stejně jako je tomu u nás, tak i téměř v celé republice je tato akce jediným větším zdrojem příjmů do pokladny Sboru dobrovolných hasičů. Proto je hodně smutné, že se najde někdo, kdo si hodlá přivydělat tímto nečestným způsobem a neuvědomuje si, že vlastně oslabuje akceschopnost hasičů, které může jednou sám potřebovat. Nakonec i osobní zásahové vozidlo, které v současné době připravujeme k výjezdům, bylo pořízeno právě z těchto finančních zdrojů.  

 

Náhledy fotografií ze složky Sběr železného odpadu