Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sběr železného šrotu - podzim 2009

20. 9. 2009
ObrazekV sobotu 19. září vyrazili hasiči tradičně na podzimní sběř všeho kovového, co obyvatelé našich obou obcí nepotřebují. Sraz byl v osm hodin ráno a i přesto, že tradiční tahouni se nemohli dostavit (3x neuvolnění z práce, 1x následky bujaré diskotéky), sešlo se nás dost na to, abychom mohli vytvořit dvě party. Jedna z osobním vozem a vlekem a druhá s traktorem a valníkem. Kupodivu oproti minulým letům se ztrácelo během noci méně odpadu. Bylo to zřejmě tím, že naši sousedé se také rozhodli nepodporovat „černé sběrače“ a svoje větší či menší hromádky většinou nechávají za plotem. Zaznamenali jsme pouze jednoho „loupežníka“ s červeným VW, ale i on to měl hodně ztížené. ObrazekTěch hromádek venku bylo totiž hodně málo. Dokonce jsme zaznamenali i nepřehlédnutelné vzkazy od lidí v bočních uličkách napsaných křídou na starý plech abychom sebrali i jejich hromádku.
Součástí sběru byl jako vždy výborný oběd, který připravily naše hasičky. Vepřový a kuřecí řízek, šťouchané brambory a kuřecí vývar nám všem zvedly náladu a dodaly další síly. Nutno podotknout, že v jedné oblasti jsme zaznamenali i účast našich Mladých hasičů. Vojta Brabenec si dokonce přistavil starou židli na vyhození a spokojeně pozoroval, jak to bude s námi dělat za několik let naostro.

Poslední svoz jsme uskutečnili až v 15.30 hod. a hromada šrotu byla opět veliká.

Hasiči tak tímto děkují všem svým spoluobčanům, za to že vyhazují nepotřebné a staré železné věci. Vedle finanční pomoci z obce, je to jeden z příjmů do sborové kasičky, bez kterého bychom jen těžko mohli pořádat další akce a dokupovat výstroj.

Spokojenost je tak na všech třech stranách. Obec se nemusí obávat toho, že příkopy budou zanesené šrotem, hasiči mají opět na svůj provoz a stát si může oddechnout, že stejně jako po mnoho minulých let nemusí do hasičů (bez kterých by se však neobešel) nic dávat.  
 
Vratislav Horák
Starosta SDH Čisovice
 

Náhledy fotografií ze složky Sběr železného šrotu - podzim 2009