Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozloučení s prázdninami

31. 8. 2008

Skutečně ve velikém stylu se rozloučili s prázdninovými a Obrazektím také i se soutěžními měsíci, čisovičtí hasiči. V okamžiku, kdy se zrealizovala příprava obřího grilu (materiál na něho jsme dostali od našeho člena a sochaře Tondy Kašpara a vlastní realizaci zajistila firma Moravec a syn), došlo i k nabodnutí několik dní naložené desetikilové krůty, vypuklo pokrmové nadšení. ObrazekNěkolik zoufalců vedených Pepíkem Koryntou se rozjelo do „pluska" v Mníšku p/B, aby ještě gril zahltili karbanátky, plátky krkovičky a marinovanými kuřecími stehny.

Každý donesl co měl k dispozici, takže nebyla nouze o vybraný alkohol ani o nakládané houby a další lahůdky.

U grilu se střídali naši mistři vařečky zlaté, Láďa Moravec a Honza Říha. Největší zájem o gril byl v okamžiku, kdy se krůta začala vyndávat z alobalu, aby se mohla dopéct ještě na otevřeném ohni.

ObrazekJednoduše řečeno, naši hasiči se s uplynulou sezónou rozloučili důstojně. Když se asi hodinu po půlnoci naložil gril na přívěsný vozík a odvezl do úschovy, bylo rozhodnuto, že podobné akce budeme opakovat. A to nejlépe tak, aby si užili i ostatní hasiči a hasičky z našeho okrsku.

Vedle přehršle starostí a povinností si přece můžeme občas udělat i radost sami sobě navzájem.

A protože o celé "krůtí" noci vypovídají spíše snímky, podívejte se na ně ZDE