Jdi na obsah Jdi na menu
 

Oslavy 105. výročí SDH Bojov

30. 8. 2015

Samotné oslavy započaly ve 14 hodin slavnostním průvodem od Obecního domu v Bojově k památníku obětí světové války, kde byla pronesena slavnostní řeč zasloužilým hasičem bratrem Zdeňkem Rychlým, který patří mezi legendy hasičského hnutí na okrese Praha - západ.

Poté jsme se přesunuli zpět k obecnímu úřadu, kde pokračovala oficiální část oslav. K hostům pronesl několik vlídných slov starosta Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje bratr Oldřich Lacina, následovaný starostou Okresního sdružení hasičů Praha - západ bratrem Vráťou Horákem. Nemohla chybět ani starostka obce Čisovice Zuzana Kuthanová. Po oficiálních projevech byly předány pamětní listy a tím byla oficiální část programu ukončena.

Pro pobavení návštěvníků předvedli své umění přátelé z Líšnice, kteří ukázali sekyrkové cvičení. Následovala ukázka použití historické koňské stříkačky, která, ač letitá, prokázala, že v rukách hasičů je stále schopna zásahu.

Pro pobavení hostů hrála k tanci a poslechu kapela, bylo přichystáno bohaté občerstvení na grilu. Počasí naštěstí vyšlo a tak jsme společně s bojovskými hasiči mohli oslavit jejich krásné 105. výročí založení jejich sboru.

Fotogalerie