Jdi na obsah Jdi na menu
 

Masopust v režii hasičů se opět vydařil

Další ročník masopustního průvodu, který oživil před čtyřmi lety Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s TJ Sokol Čisovice, opět prokázal, že se tradiční staročeská oslava konce zimy, zabíjaček a všeobecného veselí, dostává stále více do podvědomí obyvatel Čisovic a okolí. Pravdou zůstává, že masek se letos sešlo o něco méně než v loňském roce. Lze si to vysvětlit nejenom vývojem počasí ale i stále se zvětšující chřipkové epidemii. Navíc se naším krajem proháněl silný vichr, který neúprosně útočil nejenom na vzrostlé stromy, ale i na lehčí typy masek. Přes všechny překážky však nálada v průvodu, který se postupně rozrostl na více než padesát masek, byla úžasná a vydržela také až do konce. Nutno podotknout, že letos nedošlo k žádné mimořádné události a po zkušenostech z loňského roku, kdy se nám jedna maska zatoulala až na chirurgické oddělení příbramské nemocnice, vládla v průvodu střídmost a „společensky unavených“ masek bylo skutečně mizivě málo.

Oproti loňskému roku průvod masek očekávalo mnohem více domácností a velké zdržení průvod získal například v teple restaurace „U Elišky – alias ve dřeváku“. Děkujeme tedy všem, kteří kvůli masopustu napekli, navařili a připravili hodnotné pohoštění pro masky a jejich doprovod. Poděkování také patří našim kamarádům hasičům z Líšnice za traktor a šatlavu, obecnímu úřadu a samozřejmě i všem z TJ Sokol Čisovice, kteří nám pomohli nejenom s průvodem ale také s organizací diskotéky ve večerních hodinách. Velký dík ale patří všem členům SDH Čisovice, kteří se zapojili do přípravy a výběru masek, náročné organizaci celého masopustu, výzdoby, obsluhy v šatlavě i přípravě bohatého občerstvení, kterému vévodil tradiční a v širokém okolí vyhlášený guláš.

Přejme si tedy do příštího, pátého ročníku, ještě více otevřených dveří, ještě lepší počasí a tím ještě více masek v průvodu. Abychom se stejně jako naši předci mohli pochlubit tím, že jedna z mnoha staročeských tradic se v naší obci usadila a po mnoho let bude rozdávat radost, spoustu zážitků a také pocit z dobře odvedené společné práce a vzájemné pospolitosti.

Pitný lístek ze šatlavy

Proslov k zastřelení medvěda

Fotogalerii na serveru idnes-rajce.net - naleznete ZDE