Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hry bez hranic 2016

11. 7. 2016

Již počtvrté se letos uskutečnily Hry bez hranic. Původní jednorázová (a velmi dobrá) myšlenka přátel z Kytína uspořádat akci, kde se budou moci sejít a v přátelském a veselém duchu si zasoutěžit lidé z okolních vesnic, se stala v mikroregionu Mníšecko tradičním předprázdninovým rozptýlením. Po Kytínu převzala štafetu Líšnice a po ní Mníšek pod Brdy. Letos padlo pořadatelství na Novou Ves pod Pleší.

A tak se 11. června tohoto roku osm reprezentací svých obcí vydalo právě do Nové Vsi pod Pleší. Reprezentace čisovická byla pochopitelně mezi nimi. Všichni byli připraveni zabojovat a do své obce či města odvézt pohár pro vítěze. Ale především se všichni chtěli pobavit, setkat se s přáteli z jiných obcí, protože na takové setkání v průběhu roku není mnoho času. Již od samého rána se tedy na novoveské fotbalové hřiště sjížděla auta plná závodníků, doprovodných pracovníků i prostých diváků, stavěly se jednotlivé stany, pardon, týmové základny. A hodinu před polednem to celé vypuklo, zahájila se první disciplína.

Disciplíny byly celkem čtyři, jak je už zvykem. První disciplína byla „hasičská“ – netradiční dráha, kde bylo potřeba například srazit kuželky rozhozenou hadicí či srazit vodou plechovku ze stojanu. Druhá disciplína byla „fotbalová“ – po nabrání vody do kbelíku, desetinásobném oběhnutí vyznačeného kruhu a sražení míče z podstavce bylo třeba vsítit branku. Třetí disciplína spočívala v tom, že soutěžící si za sebe vzájemně lehali, až takto vytvořený had dosáhl místa, odkud se šipkami srážely nafouknuté balonky a sbíraly části pokladu v nich uložené. A poslední disciplína udělala radost těm, kteří mají rádi auta – bylo potřeba přezout kola u trabanta. Kromě toho musela všechna družstva předvést divadelní představení, ve kterém musela použít pět přidělených předmětů. Tato představení měla ukázat život v obci v pravěku, středověku či v budoucnosti. Dle libosti každého týmu.

Čisovičtí čerti, jak se náš tým jmenoval, se do všech disciplín pustili s nadšením a zápalem. Zpočátku se sice zdálo, že budou určité problémy s divadelním představením, ale tyto problémy byly nakonec zdárně vyřešeny a reprezentace naší obce proběhla dle pravidel. Čertovské výkony nakonec stačily na čtvrté místo. Pohár sice domů nevezeme, ale dobře jsme se pobavili, dobře jsme pojedli a popili. A to je to hlavní. A můžeme se těšit na další ročník, ve kterém se pořadatelství ujme Voznice.

Josef Myslín