Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hasičská soutěž v Čisovicích

14. 11. 2017

Když jsem byl loni v listopadu zvolen do funkce starosty OSH Praha – západ, jedním z mých cílů bylo, abychom se jako hasiči setkávali na různých akcích, zejména pak na akcích sportovních a společenských. Rozhodl jsem se tedy, že obnovím tradici soutěže zvané Pohár starosty OSH. Samozřejmě otázkou bylo, kde a v jaké formě se taková akce uskuteční. Nakonec bylo rozhodnuto, že se uskuteční akce dvě – noční soutěž ve Sloupu a denní soutěž v mém domovském sboru v Čisovicích. Soutěž ve Sloupu proběhla úspěšně ještě před letními prázdninami a na září byla naplánovaná soutěž v naší obci.

Přesněji řečeno, termín soutěže byl stanoven na 23. září. V srpnu proběhla schůzka s vedením našeho sboru, kde jsme si vzájemně ujasnili představu a rozdělili kompetence. Následně se rozeslaly pozvánky a pak už nezbývalo než čekat, kolik družstev se do soutěže přihlásí. Skutečná práce začala týden před soutěží, kdy bylo třeba postupně připravit naši hasičskou louku tak, aby se na ní mohla soutěž odehrát. A zde musím konstatovat, že členové našeho sboru vykonali skutečně pořádný kus práce. Postupně jsem měl možnost sledovat, jak se naše hasičská louka mění v důstojné sportoviště pro soutěž okresního formátu.

Nakonec jsem byl mile překvapen. Nečekal jsem žádný velký zájem – za jednoho z mých předchůdců se tato soutěž přestala pořádat právě pro nezájem sborů. Nakonec jsme měli téměř třicet družstev ve třech kategoriích. Je pravdou, že některé sbory se rozhodly, že poběží ve více kategoriích, to ovšem na krásném počtu družstev nic nemění. A vzhledem k tomu, že se navzdory nepříznivým předpovědím umoudřilo i počasí, strávili jsme krásný slunečný den s požárními útoky. Myslím, že se soutěž povedla a že se každý, kdo se zúčastnil, dobře pobavil. A to byl také hlavní cíl soutěže. Ne rekordy, ne poháry za každou cenu, ale právě možnost setkat se v uvolněné atmosféře s přáteli, případně poznat přátele nové. Za účast všem moc děkuji.

Děkuji však zejména „svým“, tedy členům SDH Čisovice. Jak jsem již napsal, odvedli obrovský kus práce. Areál byl připraven skutečně dobře – dokonce včetně improvizovaného hygienického zázemí. Polní umývárna – to byl skutečně výborný nápad a byl účastníky soutěže hodnocen vysoce pozitivně. A stejně tak účastníci pěli chválu na občerstvení, které se letos skutečně povedlo. Velký výběr jídel a nápojů, navíc za rozumné ceny. Takže ještě jednou všem, kteří tohle vše spáchali, děkuji.

A musím připomenout i fakt, že jsem na některé otázky měl jiný názor než ostatní. Nuže, podlehl jsem. A dobře jsem udělal – neměl jsem pravdu, mé řešení by nebylo dobré, zatímco to zvolené řešení dobré bylo. Tedy se ještě jednou omlouvám za zbytečný spor, jsem rád, že jsem nakonec poslechl moudré rady – bylo to ku prospěchu soutěže. Takže ano, soutěž se povedla – díky vám. Takže jménem OSH Praha – západ vám děkuji za uspořádání kvalitní okresní soutěže. A věřím, že jsme založili hezkou tradici a že se opět příští rok uskuteční v Čisovicích jedna ze soutěží Poháru starosty OSH Praha – západ.

 

Josef Myslín