Jdi na obsah Jdi na menu
 

Čisovický Masopust po dvaceti letech

12. 2. 2008

Po dlouhých dvaceti letech se naší obcí v sobotu 9. ledna opět vydal na svou dlouhou pouť masopustní průvod. ObrazekPo dlouhé pauze byl rej masek úspěšný, nejenom pokud se týká škod a podobných neblahých následků ale také na základě četných kladných ohlasů. Negativní jevy nebyly žádné s výjimkou pádu masky geparda, který se spletl a zapomněl, že není obávaná šelma a spadl z plotu.

Pořádající Sbor dobrovolných hasičů, Obecní úřad i TJ Sokol si mohli oddechnout již krátce po jedenácté hodině dopoledne, kdy byl sraz masek na hřišti u nádraží. Masek se nakonec sešlo na 60 a bylo zřejmé, že sami Obrazekobčané mají o tuto tradici veliký zájem. Průvodem nás provázela kapela našich Líšnických sousedů, a nutno podotknout, že trasa to byla skutečně náročná. Z některých fotografií je vidět, že mnohé masky musely zvládat svůj vnitřní boj zda vůbec pokračovat dál. Koledovalo se v domácnostech i na ulicích, kde mušketýrská garda a dvě smrtky stavěly projíždějící auta. Kdo neodevzdal desátek do kasičky, byl pokropen speciálním odérem Koko Šanel (voda, ocet a kdysi populární voňavka – Moskevská  vůně).

Stejně tak se vyvedla i vlastní zábava, která trvala téměř do ranních hodin. Pražská kapela Motovidlo sice odjela krátce po půlnoci, sousedé a sousedky si však vydrželi povídat až do půl čtvrté.

Vzhledem k tomu, že nejvíce napoví samotné fotografie ve fotogalerii, na závěr ještě několik čísel. ObrazekVypilo se šest sudů piva, 15 litrů tvrdého alkoholu, snědlo se na 150 porcí chutného guláše, obložených talířů a mís bylo také nepočítaně a nezbyl ani jediný bramborák, kterých bylo celkem usmaženo 230 a to z 25 kilogramů brambor. Občané naopak nejčastěji pekli koblihy a podávaly se obložené chleby, klobásy a samozřejmě něco pro zahřátí. Za rok tedy opět nashledanou v masopustním průvodu.