Jdi na obsah Jdi na menu
 

Cimbálovka opět nezklamala

20. 7. 2008

V pořadí druhý „Večer u cimbálu“, který pořádal náš sbor, se opět vydařil. Stejně jako v loňském roce nám zahrála cimbálová muzika ze Strážnice, tentokráte pod vedením primáše Martina Sochora.Obrazek

Všichni kdo se přišli podívat a poslechnout si známé i (pro nás) méně známé moravské písničky, byli uneseni hudebním výkonem. Byl to skutečně obraz opravdového muzicírování kdy všichni členové kapely ukázali obrovský vztah k muzice a ke svým nástrojům. Ať již se jednalo o housle, basu, cimbál, klarinet a v neposlední řadě i tahací harmoniku, kterou se podařilo zajistit pozdě v noci, musíme konstatovat, že jsme u nás opět měli na návštěvě skutečné muzikanty, kterých je u nás málo. Muzikanty, kteří dokáží bez mrknutí oka zahrát cokoliv. V moravském podání tak například zazněla i hasičská hymna – „Co jste hasiči, co jste dělali“, nebo řada jiných lidových písní z Čech. Dokonce došlo na ty opravdu lidové, které se mohou hrát sice i v televizi, ale až po desáté hodině večer. Chlapci byli jste výborní.

Po celý večer tak vládla dobrá nálada a všichni, kdo se přišli podívat, se také dobře bavili. Vedle kvalitní a příjemné muziky jsme měli připravené poměrně bohaté občerstvení. ObrazekNa dračku šel samozřejmě populární gulášek Honzy Říhy, ale i řízky, či obložené talíře, které nachystaly naše hasičky. Další naše dívky se ujaly dozoru nad pokladnou a úklidem. Veliký dík patří i našim mládencům, většinou členům zásahové jednotky, kteří se podíleli na přípravě areálu, stavbě stanů, přípravě sezení a výborně zvládali i pořadatelskou činnost.
A nebyla by to nefalšovaná moravská zábava, aby se neochutnávalo také z přímo moravských zdrojů, které nám jako vždy přivezla kapela ze svých vlastních zahrad a vinic. Na odbyt šla například výborná slivovice, které se vypilo téměř sedm litrů. Stejně tak se mezi návštěvníky ochutnávalo skutečně kvalitní červené i bílé vínečko. Trošku stranou tak zůstávalo české pivo.
Nakonec se vydařilo i počasí. Ačkoliv v sousedních Černolících lilo jako z konve, u nás se i samo počasí sklonilo před uměním muzikantů a na nebi i pozdě v noci nebyl jediný mráček.
Dlouho do noci tak s námi vydrželi nejenom naši sousedé ale i kolegové hasiči z Klínce, Líšnice, Petrova a Hradišťka. PObrazekřišel se na nás podívat i náš bývalý a legendární starosta sboru Vašek Přech, který nezklamal a pronesl několik svých populárních vět.
O tom, že strážnická muzika u nás bude vždy oblíbená, svědčila i skutečnost, že poslední písnička zazněla až nad ránem.
V každém případě se v Čisovicích začala psát nová tradice, kterou budeme podporovat i do dalších let. Tedy ahoj zase příští léto při dalším večeru u cimbálů s muzikanty ze Strážnice.

Jídelní lístek z akce si můžete prohlédnout ZDE
Ostatní fotografie z akce "Večer u cimbálu" naleznete na serveru MF Dnes - Rajče - klikejte ZDE 

Náhledy fotografií ze složky Úspěšná cimbálovka