Jdi na obsah Jdi na menu
 

Boj s divokými prasaty

Možná se ptáte, proč náš sbor, jinak tak aktivní, již několik let neuspořádal soutěž v požárním útoku, jak u nás bylo tradicí. Odpověď je jednoduchá - jsme ve válce. Naším nepřítelem jsou totiž divoká prasata, která se, jak asi všichni víme, v našem regionu přemnožila. A právě prasata, která mají na svědomí zničení naší hasičské louky, jsou důvodem, proč se několik let nekonala v Čisovicích soutěž.

Již před pár lety jsme s hrůzou zjistili, že naše hasičská louka je ošklivě zryta divokými prasaty. Pustili jsme se proto do tvrdé práce na opravě. Tato práce však byla shledána zcela zbytečnou, když jsme zjistili, že louka je zryta znovu, a ještě více. Bylo jasné, že než se začně na louce pracovat, musí se nejdříve zajistit důkladné oplocení pozemku. Mezitím však došlo k tomu, že zryté části louky zarostly trávou a vytvořily se drny, které značně ztěžují nápravu.

Naštěstí se o našem problému dozvěděl pan Suchý s panem Štípským a jako sponzorský dar nám nabídli úpravu zryté louky pomocí výkonných strojů využívaných v zahradnické praxi. Tuto nabídku jsme milerádi využili. To, co by nám trvalo dlouhou dobu a co by vyžadovalo tvrdou a nezáživnou práci, stroje zajistily velmi rychle. 

Louka je nyní srovnaná, je vysazena tráva a nyní čekáme, až vyroste.

Prasata však nehodlala válku vzdát tak rychle. A my jsme tak opět stáli před zrytou loukou. Naštěstí nikoliv tak důkladně jako dříve. A naštěstí je louka rozrytá strojem a tudíž opravy nebyly tak náročné. Nicméně byli jsme postaveni před problém - naše oplocení stále ještě nedokázalo zabránit prasatům ve vstupu na louku. Byla nalezena slabá místa a bylo zesíleno oplocení a opravena branka. Abychom měli jistotu, rozhodli jsme se využít možnosti odebrat staré železniční pražce a využít je na vytvoření opevnění, které již zlé prase nepřekoná.

Držte nám palce... zatím vše vypadá dobře... pokud to takto půjde dál,

pak po několika letech opětovně uspořádáme soutěž v požárním útoku :)

 

Na práci se podíleli zejména: Jan Moravec, Pavel Zika, Jan Prachař, Martin Svoboda, Jiří Veselý, Bohumil Peták, Jan Říha, Vilém Růžička a další