Jdi na obsah Jdi na menu
 

Akce "Obytný přívěs"

 V rámci sběru železného šrotu dne 26. 4. 2014 kontaktoval náš sbor čisovický občan pan Kalný a požádal nás o pomoc s likvidací obytného přívěsu na své zahradě. Okamžitě byla svolána "bojová porada" a bylo dohodnuto, že přívěs prohlédneme a v případě, že bude použitelný, bude převezen na hasičskou louku, kde bude plnit roli alespoň minimálního zázemí při pořádání tréningů a soutěží. Na hasičské louce totiž není žádná možnost odložení oděvů či zavazadel, případně alespoň toho nejnouzovějšího úkrytu před nepřízní počasí.

Na místě jsme zjistili, že přívěs bude pro tento účel použitelný, nicméně bude nutno vyřešit několik základních problémů. Jednak byl přívěs obklopen velkým množstvím materiálu, který bylo nutno odházet. Dále jsme museli vyřešit problémy s tím, že kola byla zarezlá a neotáčela se. Vše vyřešil Bohouš Peták, který tak, jako už mnohokrát, prokázal, že nejenže vlastní potřebnou techniku a je ochoten ji kdykoliv využít pro potřeby hasičů, ale že také s touto technikou umí výborně zacházet. Přívěs byl zapřažen za traktor a byl dopraven na hasičskou louku. Že nešlo o nic jednoduchého dokazuje to, že bylo nutné otočit se na úzké lávce, projet úzkými cestičkami a vypořádat se s nehybnými koly, z nichž jedno při přepravě dokonce prasklo. Vzhledem k tomu že přívěs bude trvale umístěn na louce, nepředstavují problémy s koly vážnou překážku. Přívěs bude sice nutno trošku opravit, ale poté bude jistě dobře sloužit svému účelu. 

Na akci se podíleli - již zmíněný Bohouš Peták, Honza Říha, Honza Moravec, Honza Příhoda, Honza Prachař, Martin Svoboda, Honza Ŕíha starší. Akci dokumentoval Pepa Myslín.

Fotky a videa z akce naleznete zde.