Jdi na obsah Jdi na menu
 

Akce sboru

Příspěvky

Vratislav Horák zvolen starostou OSH Praha - západ

4. 4. 2015

 

Jarní práce na hasičské louce začínají...

22. 3. 2015

 

Výroční valná hromada SDH Bojov aneb Věk není překážkou!

7. 2. 2015

V měsíci lednu 2015 jsme se zúčastnili Výroční valné hromady našich bratří a sester z SDH Bojov, která se konala v prostorách Obecního domu v Bojově. Členové tohoto sboru jsou důkazem toho, že ani věk není překážkou v dobrovolné činnosti hasičské. Jejich členská základna čítající 19 členů má věkový průměr 68 let! Mnozí mladí by si však mohli z těchto vitálních a energií sršících lidí vzít příklad v jejich chuti do práce, nadšení a celkového zápalu být prospěšní ostatním. 

 

Čisovické „Slavnosti sněženek“ pokračují….

17. 1. 2015

V polovině prosince právě uzavřeného loňského roku jsme se sešli v prostorách Kulturního domu Čisovice, abychom uspořádali již třetí ročník tolik oblíbených „Slavností sněženek“. Oproti dvěma předchozím ročníkům nastala drobná změna na místě pořadatelském – záštitu nad organizací převzal náš sbor dobrovolných hasičů, což – jak pevně doufáme – nikterak nenarušilo příznivý dojem z celé akce pro všechny zúčastněné.

 

Lidová veselice - 12. 12. 2014

1. 12. 2014

 

Sběr železného byl opět úspěšný

6. 10. 2014

V sobotu 20. září proběhl tradiční sběr železného šrotu, který se koná vždy dvakrát ročně. Přestože je až neuvěřítelné, kolik šrotu se každý půlrok nashromáždí, je to tak. A my z toho máme radost, protože se jedná o jeden z mála příjmů, které máme. Kromě pomoci obce a občasných zábav nemáme mnoho jiných možností, jak obohatit sborovou pokladnu. A letošní podzimní šrot se opět vcelku vydařil. 

 

Sběr železného šrotu - září 2014

19. 9. 2014

 V sobotu 20. září se koná tradiční sběr šrotu, nebezpečného a velkoobjemového odpadu. Tato akce slouží jednak pro občany obce, kteří se tak mohou svého odpadu snadno a rychle zbavit. Akce však také slouží k získání financí pro provoz sboru. 

 

SDH Čisovice oslavil 135 let svého trvání

10. 9. 2014

Sobota 30. srpna byla v Čisovicích ve znamení oslav 135. výročí založení sboru. A jakoby sám svatý Florián držel nad svými věrnými svou ochrannou ruku – mezi dvěma deštivými dny se vyloupla nádherná prosluněná sobota, která přímo lákala k oslavám a radosti. Čisovický sbor byl založen již v roce 1879, kdy se skupina místních mužů rozhodla, že bude chránit své spoluobčany před nebezpečím požáru. A tak, po nezbytných úředních peripetiích, se 15. září schází čisovičtí hasiči na svou první oficiální valnou hromadu. Značně nostalgicky mohl působit fakt, že založení sboru a jeho oslavy proběhly ve stejné budově – byť tehdy tato budova sloužila jako škola, zatímco dnes, po výrazných přestavbách a rekonstrukcích, slouží v obci jako kulturní dům. Jak svědčí záznamy v hasičské kronice, činnost sboru neustala ani v době nejhoršího válečného konfliktu všech dob, za druhé světové války.

 

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SBORU JSOU TADY

24. 8. 2014

 

Líšnické hry bez hranic

15. 6. 2014

Dne 14. června se členové SDH Čisovice zúčastnili Her bez hranice, které pořádala sousední obec Líšnice. Jednalo se o zábavné odpoledne, ve které se v zajímavých disciplínách utkala soutěžní družstva jednotlivých obcí mikroregionu Mníšecko...