Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hasiči radí a informují

Příspěvky

Frýdlantsko - 7. srpna 2010

8. 8. 2010

Noc na sedmého srpna nebyla pro frýdlantský výběžek vůbec milosrdná. Intenzivní srážky zasahující celé Jizerské hory způsobily na mnoha místech v regionu katastrofu. Voda se po mnoha dnech dešťů již nestačí vsakovat do země a slévá se do masivních toků. Následují přílivové vlny které zasahují například obce Raspenava, Chrastava a město Frýdlant.

 

Změny ve vedení okresu a nová koncepce OSH Praha západ

29. 3. 2010

Konference Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Praha západ, která se konala dne 27. března v Lidovém domě v Řevnicích přinesla nejenom změny ve vedení okresu ale i novou koncepci rozvoje „hasičiny“ v okrese do roku 2015.
 

Hlásiče požáru

11. 7. 2008

Pokud jste se ještě nikdy nenachomýtli k požáru rodinného domku, chalupy, chaty nebo bytu, věřte, že není o co stát. Celé neštěstí provází nejenom zoufalství a beznaděj ale také myšlenky, jak se mu dalo předejít. A navíc je tu ještě jeden aspekt, který nelze přehlížet. Co nezničí stále hladovějící plameny, to s přehledem zařídí voda zasahujících hasičů. A není to ani naschvál či záměr. Jak tedy účinně předejít všem nedozírným a mnohdy i nenahraditelným škodám na majetku či životech?
 

Štěstí přeje připraveným

22. 5. 2008

Když jsme pro vás ještě v loňském roce připravili článek s názvem „Jak se zachovat při mimořádné události“ považovali jsme to za rozumný krok v rámci prevence. S přihlédnutím k tomu, že počet požárů a jiných mimořádných událostí rozhodně neklesá, budeme v této oblasti pokračovat. Využijeme toho, že HZS Zlínského kraje ve spolupráci s Institutem ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč natočili několik krátkých instruktážních filmů. Vybrali jsme zejména ty, které se nejvíce přibližují možným nebezpečím v našem regionu.
 

Nové označení hasičů

15. 5. 2008

Novinkou v reflexním označení hasičů je zejména šíře reflexních nápisů. Podle novely normy 469 musí být reflexní nápis na zádech ochranných odeěvů široký 75 mm. Stávající zásoby však mají tento nápis pouze 50 mm. mělo by však platit, že zcela nové výrobky už by měly být podle nové legislativní úpravy. Stáhněte si zde.
 

Přepěťové ochrany

8. 4. 2008

Přepětí je poměrně běžný jev vznikající při úderu blesku poblíž venkovního vedení nebo při spínání velkých zařízení elektrické sítě.
 

Zákon 247 profesní způsobilost

13. 3. 2008

Stáhněte si návrh nového zákona, který nahradí z.č. 247/2000 Sb.
 

Vánoce v klidu a bez požárů

12. 12. 2007

Přesto, že Vánoční svátky patří z pohledu požárů a jiných mimořádných událostí k těm méně náročnějším obdobím, vyplatí se věnovat zvýšenou pozornost všem možným rizikům, které tyto svátky provázejí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Hasiči radí a informují | Komentářů: 2

Jak se zachovat při mimořádné události?

24. 9. 2007

Každý z nás se někdy může ocitnout v ohrožení života či zdraví. Současný svět není bez rizika a lidi postihují nejrůznější druhy mimořádných událostí. Od požárů přes živelné pohromy a haváriemi či nehodami konče.