Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zúčastnili jsme se III.ročníku PYROCAR 2011

28. 8. 2011

V sobotu 27.8. jsme vyrazili v časných ranních hodinách na třetí ročník setkání hasičské techniky, jejích řidičů a strojníků – PYROCAR 2011. Vezli jsme s sebou také jednoho z nejaktivnějších mladých hasičů Romana Koudelku, který se ukázal také jako zapálený diskutér nejenom u techniky ale i u stánků s profesionální technikou.

p1320350.jpgPočasí bylo od rána nádherné, takže naleštěná Dacia Logan svištěla po dálnici i po okreskách na Vysočině bez obav ze zašpinění a do Přibyslavi jsme bez nehod dorazili krátce před devátou hodinou. Naše výstavní a parkovací místo bylo hned u jednoho vstupu na výstavní plochu. Na třetím ročníků největší hasičské akce v republice a zřejmě i ve střední Evropě, se sešlo 333 oficiálně přihlášených vozů (podle říkanky o 333 stříbrných stříkaček). Ať již se jednalo o skvěle udržovanou historickou techniku z dob začátků hasičského hnutí u nás nebo o skvělé výkřiky novodobé techniky, bylo se skutečně na co dívat.

V sobotu před 11 hodinou dorazila i spanilá jízdap8269592.jpg tvořená historickými vozidly a přivezla prapor SH ČMS a klíč od bran města Přibyslav, které se tak oficiálně stalo městem našich hasičů. Této atraktivní koloně vévodila stříkačka Praga AN z roku 1928, kterou skvěle udržují hasiči z Nové Paky. Při předání praporu a klíče se rozeznělo všech 333 sirén na přítomných hasičských vozech na výstavní ploše i na těch, které stály jen na parkovišti.

V areálu letiště se také prezentovalo téměř 50 firem zabývajících se hasičskou problematikou, nechyběla ani řada stánků s dobrým jídlem, pitím, spousta zábavy a samozřejmě i ukázek zásahů HZS kraje Vysočina. Pyrocar 2011 se tak stal nejenom obrovskou přehlídkou techniky zejména „dobráků“ ale i profesionálních hasičů a sloužil i k výměně zkušeností a cenných rad mezi hasiči z celé ČR.  

Více než 30 000 návštěvníků se tak mohlo přesvědčit, že hasiči v městech i v obcích jsou plně připraveni svým spoluobčanům pomáhat bez ohledu na čas, vlastní nebezpečí a samozřejmě i s vidinou většinou nulové pomoci ze strany státu.

Některé další vybrané fotografie naleznete ZDE

Ostatní fotografie (218) naleznete na serveru irajce.net - ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky Pyrocar 2011