Jdi na obsah Jdi na menu
 

VVH Bojov a Mokropsy

23. 2. 2008

Další výroční valné hromady, které jsme navštívili ve stejný den a to v pátek 25.ledna byly schůze hasičů v Bojově a v Mokropsech. Nezbylo nám než se rozdělit a vyrazit do obou obcí ve dvou skupinách. Zatímco na VVH v obci Mokropsy nás zastupoval starosta V.Horák a strojník J. Říha j.r. do Bojova vyrazila delegace ve větším složení náměstek starosty a jednatel J. Říha, velitel JSDHO L.Moravec, ekonom J. Říhová a strojník J.Moravec. Bojov je přece jen spřátelená obec patřící pod křídla úřadu Čisovice a navíc zdejší sbor je tvořen pouze hrstkou statečných, kterým také patří náš dík za to, že SDH Bojov neskončil svoji více než stoletou tradici v zapomnění. Zřejmě se už nepodaří tuto tradici oživit mladými nadšenci, kteří pozvedli bývalou slávu sboru, což je samozřejmě veliká škoda. Byl to totiž právě SDH Bojov, kdo stál u oživení činnosti hasičů v Čisovicích před několika lety. Tehdy se zdálo, že borovští mají navrch technikou i zkušenostmi. O pár let později se situace díky rostoucímu nezájmu hasičů v Bojově o práci ve sboru výrazně obrátila.

Obec Mokropsy se naopak může pochlubit sborem, jehož zásahová jednotka s 38 členy je zařazena na stupni JPO II a je vedena také jako přímá záloha stanice HZS v Řevnicích. Nakonec i počet ročních výjezdů přesahujících čtyři stovky hovoří za vše. SDH se také pochlubit úspěchy v požárním sportu a navíc tu mají rozvinutou i činnost s mladými hasiči.

Obě VVH tak mohou být vzorem pro naši další činnost. Bojovská zejména proto, abychom nikdy nedopustili nechtěnou pasivitu celého sboru a Mokropeská nám nastavila zrcadlo v podobě mnohem vyšších cílů.

O to víc tak platí odpověď na otázku "Proč to vlastně děláme?" - "Protože tu žijeme".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář