Jdi na obsah Jdi na menu
 

110 let hasičů v Klínci

27. 7. 2008

Oslavy 110 založení sboru Dobrovolných hasičů v Klínci se jistě pro všechny účastníky zapsalo do paměti jako nezapomenutelné show.Obrazek

Již slavnostní dlouhý průvod, který vedl od hasičské zbrojnice až k pomníku padlých, kde byl položen pamětní věnec, ukázal, že klínečtí hasiči mají spoustu kamarádů a příznivců. Přítomno bylo totiž hodně sborů ať již ze sedmého okrsku OSH Praha západ, ale i z dalších regionů a také mnoho civilních návštěvníků z Klínce i z okolních obcí.

Po slavnostním zahájení kdy došlo na přečtení starých záznamů z kroniky a předání vyznamenání zasloužilým členům a zdravic i darů od spřátelených sborů, byla zahájena soutěž v požárním sportu. Naše družstva se v soutěži dobře umístila a to zejména díky čisovickému ženskému týmu, který skončil na krásném druhém místě. ObrazekNaši muži měli krásný čas při nástřiku prvního terče ale vzhledem k tomu, že neměli plný počet a zastupující člence z ženského družstva se nepodařilo dotáhnout těžkou hadici blíže k druhému terči, skončili na osmém místě. Nutno podotknout, že to nebyla její chyba, ale především to byl hrubý nedostatek některých závodníků, kteří ji okamžitě nepřispěchali na pomoc. Ženský tým byl také nakonec doplněn o dva naše muže, jeden z nich si dokonce pod vážností celé situace nechal narychlo implantovat umělá prsa.

O překvapení se postaraly oba týmy domácích hasičů, které obsadily první místa. Za sebou nechaly i takový favorizovaný tým jako je SDH Sedlčany. Dalším překvapením bylo dodatečné zařazení do soutěže narychlo sestaveného týmu Klínec „B“, který byl složen ze starších hasičů. Léty vybroušený styl a přístup k hasičské technice je doslova vehnal na první místo v celkovém pořadí, a jejich čas 23:61 byl skutečně bombastický.

Velice příjemným zpestřením byla ukázka požárního útoku klíneckých dětí, které prokázaly, že mají nejenom dobré vedení, ale také patřičný zápal pro hasičinu.

Obrazek Po ukončení soutěže a předání cen následovala volná zábava s tancem a muzikou Pepíka Nauše. Vrcholem oslav byl velkolepý ohňostroj, na který se členové sboru z Klínce skládali z vlastních prostředků. Pěti minutové show, kdy se na noční obloze vedle vodopádu tvořícího velikou číslici 110, střídaly obrovité palmy a světelné koule, bylo doprovázeno i scénickou hudbou, která samotný ohňostroj krásně podbarvovala. Nezbývá než popřát klínečkách hasičům dalších 110 let v jejich náročné činnosti. Více než slova o celé akci napoví samotné obrázky.

Součástí čtení zdravic bylo i předání „veselého“ Přestupního lístku pro velitele klíneckých hasičů Františka Obermajera k nám do Čisovic, jehož text si můžete přečíst ZDE

Všechny obrázky potom naleznete opět jak je naším zvykem na portálu rajče. ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky 110 let hasičů v Klínci